Tarihçe

Eğitimci Mukadder Giray ve İbrahim Giray, 1993 yılında Atatürkçü düşüncenin ışığında Türk Milli Eğitimine hizmet amacını taşıyan Özel Günhan Anaokulunu Altıntepe-Küçükyalı’da kurdular. Okul öncesi eğitimin önemini fark eden ilk kurumlardan biri olan Günhan Eğitim Kurumları eğitim öğretim hayatına böylece başlamış oldu.

Planlı ve ilkeli çalışmanın sonucunda 1996 yılında Özel Günhan İlköğretim Okulu bugünkü adresinde faaliyete geçti. Kurum birinci sınıftan başlayıp bünyesine her yıl yeni bir sınıf ilave ederek kademeli olarak büyüdü ve her zaman kendi öğrencileri ile eğitim hayatına devam etti. Her yıl yalnızca birkaç öğrenci sınavla seçerek kuruma adapte edildi.

Sınıflar büyüdükçe kurumun adı da duyulmaya başladı; öğrenciler katıldıkları bilgi, kültür ve spor yarışmalarında dereceler alarak döndüler. 2003 yılına gelindiğinde kuruma çok ufak yaşlarda başlayan öğrenciler mezun olmaya başlamıştı. Günhan Eğitim Kurumları öğrencileri ülke genelinde yapılan çeşitli sınavlarda Türkiye, İstanbul, Maltepe dereceleri aldılar. Kurum bilinçli büyümenin meyvelerini almaya başladı. Mezun olan öğrenciler SBS başarılarıyla okuldan ayrıldılar.

Kurum kendi öğrencilerini İstanbul’un en iyi okullarına yerleştirirken 2006 yılında 1+4 Anadolu Lisesi statüsündeki Günhan Kolejini bünyesine kattı. Bu kez hedef SBS nin yanı sıra Üniversite sınavında başarılı olmaktı.