Yabancı Diller Bölümü

GENEL YAKLAŞIM

Küreselleşen dünyamızda iletişim her kapıyı açan en önemli anahtar haline gelmiştir. Dünyanın her yerindeki bilgilere ulaşabilme, değişik kültürlerin farkında olma ve onlarla iletişim kurma gerekliliği yabancı dillerin önemini bir kat daha artırmaktadır. Öte yandan AVRUPA BİRLİĞİNE TAM ÜYE OLMA hazırlıklarının yoğunlaştığı günümüz Türkiye’sinde yabancı dillere olan gereksinim daha da artmaktadır. Sanat ve spor alanında da YABANCI DİLLEREolan gerekliliği yinelemeye gerek bile yoktur.

Tüm bunların rastlantılara bırakılamayacak önemde olmasının bilincinde olan ÖZEL GÜNHAN KOLEJİ yabancı dil eğitiminde gerekli tüm alt yapısının yanında asıl önemli olan şeyi, nitelikli ve uzman yabancı dil öğretmenlerini bu önemli görevin başına getirmiştir. Görsel-işitsel açıdan en ileri teknolojik ekipmanlarla donatılmış sınıfların yanında video dersleri uygulamalı olarak verilmektedir. Seviye sınıfları oluşturularak hem aynı seviyedeki öğrencilerin kendilerine güvenli bir şekilde dil öğrenmeleri sağlanırken süreç içinde tüm öğrenciler arasındaki seviye farklılıklarını en alt düzeyde tutmak koşuluyla her öğrencinin kurumumuzdan alabileceği en üst seviyede yabancı dili öğrenmesi hedeflenmiştir.

HEDEFLER

Okulumuzda Lise Hazırlık Sınıfı’nda 814 saat olmak üzere, mezuniyete kadar toplam DilSınıfları için 2578 saat diğer alanlar için toplam 1606 saat İngilizce eğitimi verilmektedir.İkinci Yabancı Dil Almancadır. Öğrencilerimizden yurtdışında eğitim görmek isteyenler için özel TOEFL çalışmaları yapılmaktadır.

Ayrıca öğrencilerimiz BRITISH COUNCIL tarafından düzenlenmekte olan KET, PET ve FCEsınavları için İlköğretim (6-8) – STARTERS-MOVERS-FLYERS – sınavları için İlköğretim (2-5) sınıflarında gerekli çalışmalar ayrıntılı ve en iyi şekilde yapılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan ve Amerika’da bir yıl aile yanında burslu eğitim alma olanağı sağlayan ISE–SLEP sınavlarına hazırlık ve katılım yoluyla öğrenciler “STUDENT EXCHANGE” programına katılabilmektedirler. Öğretmenlerimiz tüm bu çok yönlü çalışmalar için gerekli iletişimi artırıcı ve içselleştirici ortamlar hazırlayarak farklı konular, materyaller ve değişik öğretim metotları ile öğrencilerdeki yabancı dilde iletişim dinamiğini yükseltmek için çaba harcarlar.

YDS ( Yabancı Dil Sınavı) ülkemizde en önemli sınavlardan biridir ve bu sınava hazırlık için DİL ALANINI seçecek öğrenciler için Özel Proje Odaklı sınıflar oluşturularak, önce temel bilgiler verilerek alt yapının hazırlanması ardından çok sayıda Test Çalışması ve Deneme Sınavı uygulanmaktadır.